چهارشنبه, 04 بهمن 1396 07:47

مزایای کسب استاندارد بین المللی CE

این مورد را ارزیابی کنید
(743 رای‌ها)
استاندارد CE استاندارد CE

استاندارد چیست ؟

وضع قوانین و مقرارت برای تعیین کیفیت و مشخصات مطلوب یک کالا یا خدمات را استاندارد می‌گویند. داشتن نظم و معیار و تعیین حد و اندازه و مهم تر از آن رعایت حدود و اندازه‌ها برای حفظ کیفیت زندگی اجتماعی و حتی زندگی شخصی بسیار ضروری و مفید است. در امور اجتماعی و اقتصادی و بویژه امور صنعتی به این حد و اندازه‌ها استاندارد(*) می‌گویند. پایه مان معادل واژه استاندارد به معنای آنچه باید در کارها و امور بعنوان پایه و اساس قرار بگیرد و بماند.

استاندارد بین المللی CE
علامت CE به عنوان یک آرم بین المللی شناخته شده است که برگرفته از COMMUNITY EUROPEAN نماد قوانین و مشخصات تعریف در اروپای متحد است. بعبارت دیگر ، داشتن این علامت بیانگر رعایت حداقل الزامات اساسی تعریف شده در زمینه تولید محصولات جهت حفاظت از سلامتی و ایمنی مصرف کننده و نیز محیط زیست می باشد.
تولید کننده محصول در صورت ثبت CE بر روی محصول متعهد به رعایت قوانین این اتحادیه میباشدو تولید کننده بدون در نظر گرفتن محل توزیع الزامات قانونی را عهده دار هستند.
تولید کننده یا توزیع کننده باید بتوانند به مقامات ملی نشان دهند که با توجه به قوانین عمل کرده اند واطلاعات کافی در مورد طراحی محصول را دارند و مسئولیت این استاندارد را بر عهده میگیرند.
هدف اصلي نشان CE مطابقت محصول با الزامات اساسي مقررات جامعه اروپا است و اجازه مي دهد که محصولات بطور آزادانه در بازار اتحاديه اروپا (EU) و منطقه آزاد تجاري (EFTA) به طور قانوني به فروش برسد.

مزاياي اين استاندارد:
1- امکان صادرات به کشورهاي اروپايي و ساير کشورهاي مشمول اين استاندارد (شامل کشورهاي حوزه خليج فارس/کشورهاي تازه استقلال يافته اتحاد جماهير شوروي/عراق/ترکيه و....)
2- ايجاد اطمينان در مصرف کننده و بازار خرده فروشي
3- رعايت حقوق مصرف کننده
4- مزيت رقابتي و تبليغاتي
5- جلب نظر مثبت نهادهاي قانوني
6- امكان شرکت در مناقصات بزرگ دولتي

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.