چهارشنبه, 09 اسفند 1396 11:57

همه چيز در مورد دستگاه تخريب

این مورد را ارزیابی کنید
(546 رای‌ها)
دستگاه تخریب دستگاه تخریب

 دستگاه تخریب یا demolation-hammer یکی از بزرگترین ابزار های برقی دستی به منظور انجام هرگونه تخریب می باشد . از ویژگی های یک دستگاه تخریب می توان بیان نمود که ابزاری سنگین و بسیار قدرتمند است که می توان برای انجام عمل تخریب همانند خراب کردن انواع محیط ، دیواره های بتنی و... از آن استفاده نمود .

به عبارتی دیگر دستگاه تخریب یک ابزار قدرتنمد به منظور تخریب دیوارهای بزرگ ساخته شده از بتن می باشد . و هم اینکه دستگاه تخریب ابزاری همیشگی برای سرویس دهندگانی هستند که کار ساخت و ساز را انجام می دهند و جز ابزار هایی می باشد که همواره در انبار ابزار آنها وجود دارد .
دستگاه تخریب های گوناگونی تا به حال ایجاد شده اند که برای کارهای مختلف از هر کدام از آنها استفاده می شود . نوعی دستگاه تخریب ساده وجود دارد که که برای تخریب محیط های خیلی سر سخت استفاده نمی شود و در برابر آن ، دستگاه تخریب های تخریبی وجود دارد که اصطلاحا به آنها دستگاه تخریب صنعتی می گویند و مختص کارهای سنگین و سر سخت می باشد .

در هنگام نصب یک پنجره بر روی یک دیوار بتونی ، در صورتی که می خواهید یک کار بدون عیب و نقص انجام دهید ، دستگاه تخریب می تواند بهترین ابزار برای کار مورد نظر شما باشد . قدرتی که دستگاه تخریب ایجاد می کند ، در نتیجه می توناید یک کار بدون عیب و نقص را پیاده سازی کند و یک حفاری تمیز داشته باشید . دستگاه تخریب برای تخریب همه نوع بتن ، بلوک ، کاشی ، از دستگاه تخریب استفاده نمائید . در ضمن یکی دیگر از ویژگی های دستگاه تخریب این است که در محیط های عجیب و غریب می توانید از آن استفاده نمائید .
شکل ظاهری یک دستگاه تخریب استاندارد ، به شکل ، یک اندازه حدودا بزرگ ، دارای بدنه سنگین و یک دسته بلند می باشد . که شخصی که از دستگاه تخریب استفاده می کند می تواند با گرفتن دسته دستگاه تخریب ، نیروی فوق العاده ای را به محیط مورد نظر خود برای انجام عمل تخریب وارد نمائید .
استفاده از دستگاه تخریب برای انجام عمل تخریب ، فقط محدود به دیوارهای بتنی نمی شوند بلکه هر محیطی که دارای ضخامت زیاد ، و اندازه بزرگی می باشد مورد استفاده قرار می گیرد .
اما این را هم باید دانست که استفاده نادرست از دستگاه تخریب می تواند باعث ایجاد آسیب های جبران ناپذیری شود .
در قسمت زیر مراحل ایمنی استفاده از دستگاه تخریب را توضیح خواهیم داد :

مرحله اول ایمنی :

استفاده از دستگاه تخریب ، ذاتا عملی بسیار خطرناک است . از آنجائی که این ابزار ، یک ابزار بسیار قدرتند و سنگین است ، استفاده از آن نیز کمی سخت می باشد . زمانی که میخواهید از دستگاه تخریب استفاده نمائید ، حتما توجه داشته باشید که شهروندی در نزدیکی شما نباشد . و همچنین شخصی که از دستگاه تخریب استفاده می نمائید باید از کلاه سخت ، عینک محافظ و ماسک گرد و غبار استفاده نماید ، علاوه بر این باید از از چکمه های مخصوص کار سنگین و دستکش نیز استفاده نماید .
قدرتی که یک دستگاه تخریب دارد ، به راحتی می تواند باعث ایجاد عدم تسلط در فرد شود که برای جلوگیری از این کار ، دستکش می تواند کمک بسیار خوبی باشد . و اگر هم فرد استفاده کننده ، تا حدودی تسلط خود را از دست داد ، چکمه های آن می تواند کمک بسزایی در حفظ سلامتی فرد کند .

مرحله دوم : فشار محکم و پایدار

استفاده از دستگاه تخریب نیاز به یک فشار سنگین و محکم دارد ، اگر شخص استفاده کننده از دستگاه تخریب ، در هنگام استفاده ، فشار محکم و پایداری را به دسته دستگاه تخریب وارد نماید ، عمل تخریب به خوبی انجام می گیرد ، اما اگر این فشار دارای عدم ثبات باشد و فشار محکمی بر روی دسته دستگاه تخریب صورت نگیرد ممکن است که سر دستگاه تخریب دچار لغزش شود و این عمل باعث ایجاد یک مشکل جدی خواهد شد .

مرحله سوم : جهت قرار گیری شخص در برابر دستگاه تخریب

شخصی که عمل تخریب را به دستگاه تخریب انجام می دهد نباید دقیقا به صورت مستقیم عملیات تخریب را انجام دهد ، بدین معنی که نقطه ای که قرار است تخریب شود باید با کمی زاویه مورد تخریب قرار گیرد . شخصی که از دستگاه تخریب استفاده می کند باید به نسبت محیط تخریب ، کمی زاویه داشته باشد .

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.